Alytaus miesto biudžetinė įstaiga

Volungės g. 28, LT-63182 Alytus

Juridinių asmenų registras. Kodas 191055146

Tel. (8 315) 75 580, (8 315) 75 560

vildm@viltis.alytus.lm.lt

Darbo laikas:  I-V 7.00–17.30

EDUKACINĖ IŠVYKA Į JONO BASANAVIČIAUS GIMTINĘ

Alytaus „Vilties“ mokyklos-darželio specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai rugsėjo 27 d. dalyvavo edukacinėje programoje „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta“, kuri vyko Jono Basanavičiaus gimtinėje, Ožkabalių kaime, Vilkaviškio rajone. Mokiniai aplankė sodybą su tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais, kurioje eksponuojami to meto baldai, interjero detalės, tekstilės gaminiai. Čia augo tautinio sąjūdžio veikėjas, gydytojas, visuomenininkas dr. Jonas Basanavičius (1851–1927). Dviejų dalių klėtyje su prieklėčiu mokiniai apžiūrėjo namų apyvokos reikmenis, įrankius, klojimo šalinėje – javų kūlimo ir vėtymo mechanizmus, žemės dirbimo padargus. Kitoje klojimo dalyje erdvioje scenoje mokiniai galėjo atskleisti savo aktorinius gebėjimus.

Edukacinės programos dalyviai susipažino su maisto gaminimo papročiais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Savo sumanumą jie parodė atpažindami įvairius grūdus bei buities rakandus. Sužinojo, iš ko maišomas blendinys ir ką simbolizuoja blynas. Vėliau visi drauge, didelėje keptuvėje, kepė blynus ir juos ragavo su įvairiais dažiniais. Yra sakoma: „Blynus reikia valgyti, o ne kalbėti apie juos. Tai faktas kaip blynas!“

Išvykoje mokiniai daug sužinojo, patyrė džiugių akimirkų, išbandė save blynų gaminimo ir aktorinio meistriškumo veiklose.