Alytaus miesto biudžetinė įstaiga

Volungės g. 28, LT-63182 Alytus

Juridinių asmenų registras. Kodas 191055146

Tel. (8 315) 75 580, (8 315) 75 560

vildm@viltis.alytus.lm.lt

Darbo laikas:  I-V 7.00–17.30

VAIKŲ VELYKĖLĖS

Nuo seniausių laikų žinoma, kad kartojimas yra mokslų motina. Atvelykis arba vaikų Velykėlės ir yra Velykų pakartojimas. Didžiąją pavasario dieną vaikai stebi suaugusiųjų atliekamus ritualus, džiaugiasi margučiais, kiškio pyragais, stebi ir įsimena Velykų eigą bei jos sudėtines dalis. Paskui ateina metas, kuomet tai galima patiems pakartoti per Atvelykį. 
 
Į tokią savotišką pamoką – šventę šiandien ir rinkosi vaikai kur jų laukė Velykė ir meninio ugdymo mokytoja Rasa. Velykė papasakojo apie šios vaikų šventės tradicijas, papročius, nepamiršo paklausti kaip vaikai šventė Velykų šventę.
 
Nuo seno tikėta, jog visi sveiki ir stiprūs bus, jei per Atvelykį nuoširdžiai šėlios, todėl meninio ugdymo mokytoja Rasa pasekė linksmą kiškių šeimynos istoriją apie kiaušinių marginimą, o kad istorija nepabostų ją papuošė judesiais. Daugybę juoko, puikių emocijų sukėlė įvairūs liaudies žaidimai „Jurgelis meistrelis“, „Šarkelė“, „Pastačiau tiltą“, „Žuvytėlė“. O kur dar kiaušinių ridenimas, margučių kūrimas iš gamtinės medžiagos. Viena po kitos ant kiaušinių tūpė kruopščiai parinktos gamtinės medžiagos detalės- ir štai – margučiai pražydo, sutvisko, beliko šypsenas ir gerą nuotaiką užfiksuoti fotoaparatu atminčiai.