Menu Close

Vykdomi projektai

Bendras Alytaus ir Didžiosios Britanijos mokyklų projektas „Inovatyvios, vertybėmis grįstos mokyklos kultūros įtvirtinimas“

Alytaus  „Vilties” mokykla-darželis  kartu su keturiomis Alytaus miesto mokyklomis – Alytaus Senamiesčio pradine mokykla, Šaltinių pagrindine mokykla, Alytaus  Sakalėlio pradine mokykla, Alytaus „Drevinuko“ mokykla-darželiu, bendradarbiaudamos su penkiomis Ekseterio (Exeter, Didžioji Britanija) mokyklomis  įgyvendina  Erasmus+ programos projektą „Inovatyvios, vertybėmis grįstos mokyklos kultūros įtvirtinimas“ („Embedding an innovative values led school culture“).

Projekto tikslas – ištirti mokyklų vertybes, pagrindines vadovavimo problemas, mokykloje egzistuojančias atskirties problemas ir jų įtaką, skatinti mokyklas, projekto partneres, diskutuoti, mokytis, dalintis gerąją patirtimi ir praktika tarpusavyje. Įgyvendinant projektą vyksta seminarai, mokymai, vizitai į partnerines mokyklas, Alytaus miesto mokyklų partnerių bendri renginiai, vykdoma gerosios patirties sklaida, kuriama  projekto idėją reprezentuojanti vaizdo medžiaga.

Vertybių stendai

—————————————————————————-

PROJEKTAS „SVEIKA MOKYKLA“

Nuo 2013 metų „Vilties“ mokyklos-darželio bendruomenė dalyvauja respublikiniame sveikatą stiprinančių mokyklų projekte „Sveika mokykla“.

Sveikatą stiprinančių mokyklų tikslas – stiprinti mokinių sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis kurti integruotą, visapusę sveikatos stiprinimo ir ugdymo sistemą per vaikų ugdymo institucijas.

2013 m. lapkričio 10-14 dienomis „Vilties“ mokykloje-darželyje vyko Saugaus ir sveiko vaiko savaitė. Specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai susitiko su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais bei policijos bičiuliu Amsiumi. Pareigūnai priminė saugaus eismo taisykles, kalbėjo apie atšvaitų paskirtį. Amsius mokinius nudžiugino dovanomis, kiekvienas iš jų, gavo šviesą atspindinčias juosteles.

Kita diena buvo skirta sveikai mitybai ir švarai. Mokiniai kartu su mokytojais rinkosi į popietę „Valgau sveikai – gyvenu švariai“. Popietės metu aptarė sveikos mitybos piramidę, atliko įvairias užduotis. Žiūrėdami edukacinį filmuką „Dantų šepetukų karalienė“, diskutavo apie dantų higieną.

Paskutiniąją dieną vaikai rinkosi į rytmetį „Vienas, du, trys–niekas mūsų nepavys“, skirtą fiziniam aktyvumui stiprinti. Mokiniai, pasiskirstę į 2 komandas, varžėsi linksmosiose estafetėse. Kiekvienas išbandė kojos stiprumą, spiriant kamuolį į vartus.

Ikimokyklinių, priešmokyklinės grupės vaikus ir jų auklėtojas masažuotoja Angelė Rutkauskienė mokė masažo elementų. Vaikai, susėdę ratu, vienas kitam stukseno, maigė nugarą, švelniai glostė galvą. Kineziterapeutas Tomas Gurskis mokė darželinukus mankštintis. Aiškino ir rodė kaip taisyklingai daryti šuoliukus, tempimo pratimus, atsilenkimus. Veikla buvo įdomi ir naudinga ne tik vaikams, bet ir pedagogams.

Saugaus ir sveiko vaiko savaitė skatino vaikus sportuoti, suteikė žinių apie sveikatą, lavino sportinius įgūdžius, suteikė daug džiugių emocijų ir juoko.

Saugaus ir sveiko vaiko savaitė

 

„Sveikatą stiprinanti mokykla”. (parsisiųsti .PDF formatu)

Daugiau informacijos apie organizuojamus renginius, tarp jų ir Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų;tinklo organizuojamas priemones, gerosios patirties aprašus, specialistų sveikos gyvensenos patarimus,įvairios metodinės literatūros rasite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje http://smlpc.lt/

Skip to content