Alytaus „Vilties“ mokykla-darželis atrinkta dalyvauti 2024 m. Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje.
Žemės ūkio ministerija ir Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (toliau – Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.
Šiais metais Programoje dalyvaus 40 švietimo įstaigų: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos II modulį (1-4 klasė) ir 10 pagrindinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos III modulį (5-8 klasė).
Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis; darnios gyvulininkystės principais (gyvūnų gerove, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimu, aplinkosaugos ir ekologijos principais ūkiuose, ūkių modernizavimu ir skaitmenizavimu, tvariu maisto vartojimu ir atliekų tvarkymu, švaria energetika ir kt.) įgyvendinant tvaraus ekonomikos augimo strategiją – Europos žaliąjį kursą; gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis.
Programa skirta:
– ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams – I modulis;
– pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviams – II modulis;
– pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams – III modulis.
Programos dalyviams pagal kiekvieną modulį yra parengta edukacinė medžiaga lietuviško gyvulininkystės sektoriaus pristatymui:
– informaciniai videofilmai apie ūkinius gyvūnus, edukacinis-informacinis filmas „Ūkio ir gamtos darna“, supažindinantis mokinius su darnios gyvulininkystės principais,
– interaktyvus žaidimas I modulio Programos dalyviams,
– virtuali ekskursija po ūkinių gyvūnų ūkį II modulio Programos dalyviams,
– virtuali ekskursija po mokslo ir studijų įstaigą III modulio Programos dalyviams.
– Mažieji Programos dalyviai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, moksleiviai – užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai, naudodami mokomąją medžiagą ir metodines bei vaizdines priemones, turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, viktoriną, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ar kt.).
Programos dalyviams Žemės ūkio agentūra suorganizuos ir gyvą pažintį su gyvulininkyste: I modulio Programos dalyviams bus rengiamos ūkinių gyvūnų parodėlės ugdymo įstaigose, II modulio – pažintinės išvykos į ūkininko ūkį ar žemės ūkio bendrovę, o III modulio – pažintinės išvykos į mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai.
Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji Programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę ir dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“.
Visi Programos dalyviai bus apdovanoti atminimo dovanomis už aktyvų įsitraukimą į Programą.