Alytaus miesto biudžetinė įstaiga

Volungės g. 28, LT-63182 Alytus

Juridinių asmenų registras. Kodas 191055146

Tel. (8 315) 75 580, (8 315) 75 560

vildm@viltis.alytus.lm.lt

Darbo laikas:  I-V 7.00–17.30

JUNGIAMĖS PRIE INICIATYVOS „AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“

Nuo 2013 m. mūsų įstaiga yra Sveikatą stiprinanti mokykla, priklausome Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Nuo šių metų rugsėjo dalyvaujame sporto projekte „Mokomės gyventi sveikai ir laimingai“, kurio tikslas – sveikatos stiprinimas organizuojant reguliarią fizinę veiklą ir skatinant aktyvų šeimos, bendruomenės įsitraukimą. Todėl iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ tikslas, atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą mums aktualus ir artimas.

Jungdamiesi prie iniciatyvos pasirinkome šešias, mums labiausiai tikusias, veiklas: „Judėjimo galia“, „Asmens burnos higienos svarba“, „Tylos galia“, „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“, „Klimatas ir sveikata“, „Miego galia“.

 

„Judėjimo galia“. Organizavome „Judriąją savaitę“, ji mūsų įstaigoje yra tradicinė ir vyksta jau ne pirmus metus. Savaitė užbaigiama „Diena be automobilio“, kai visa bendruomenė renkasi automobilių stovėjimo aikštelėje, kuri tą dieną būna skirta ne automobiliams, o vaikams. Šių metų „Judrioji savaitė“ kasdien džiugino vis kitomis veiklomis: pirmadienį – ėjimu su šiaurietiškomis lazdomis, antradienį – dviračių, paspirtukų lenktynėmis, trečiadienį – estafečių varžybomis, ketvirtadienį – judriaisiais žaidimais. Savaitę užbaigėme visos bendruomenės akcija „Su tėčiu-mama kartu, linksmuoju šaligatviu judu“. Vaikai, su tėveliais, ryte eidami į darželį ir vakare namo, dieną su pedagogais, ėjo mūsų „Linksmuoju šaligatviu“ ir atliko parengtas užduotis.

 

„Asmens burnos higienos svarba“. Turėjome projektinę savaitę‚ „Juokiasi linksmai vaikučiai, kad dantukai jų sveikučiai“. Jos tikslas – nuo mažens formuoti supratimą, bei įgūdžius, kaip prižiūrėti dantukus. Vaikai mokėsi taisyklingai valyti dantukus, atliko įvairias užduotėles padedančias įtvirtinti žinias, piešė, klausėsi dainelių ir pasakų.

 

„Tylos galia“. Ši savaitė buvo skirta susikaupimui ir nusiraminimui. Dieną vaikai pradėdavo ramybės mankšta, kai reikėdavo tyliai drauge pasėdėti ryto rate, išnaudojome visas turimas sensorines erdves: sensorinį kabinetą, koridoriaus sensorines erdves, klausėmės ramios, atpalaiduojančios muzikos, patyrėme kvapų terapiją.

 

„Vaisių daržovių nauda sveikatai“. Projektinė savaitė „Su ežiuku kartu, vaisius, daržoves renku“, savaitės tikslas – susipažinti (prisiminti) su vaisiais ir daržovėmis, eksperimentuoti, tyrinėti, ragauti, atrasti, pamėgti. Savaitę užbaigėme edukacine pramoga lauke „Kaip ežiukas rudenėlio ieškojo“. Darželio kieme vaikų laukė ežiukai, kuriems vaikai padėjo „rasti“ rudenėlį: skambėjo muzika, stebino linksmos užduotys,  vyko smagūs žaidimai.

 

„Klimatas ir sveikata“. „Keičiasi oras – mainosi rūbas“ – projektinė savaitė. Sutapo su orų atšalimu, turėjome puikią galimybę kalbėti apie kalbėtis, kodėl turime keisti rūbus į šiltesnius, vyko smagios varžytuvės, kas greičiau užsidės kepurė, pirštines, batukus…. savaitę užbaigėme paroda mokyklos-darželio erdvėse „Rudeninis skėtis“, kiekviena grupė/klasė pristatė savo skėtį, surengė vaikiškų skėčių „paradą“.

 

„Miego galia“. Vaidmeninių žaidimų savaitė. Migdėme lėlytes, žaisliukus, klausėmės ir sekėme miegelio pasakas, prisiminėme koks svarbus miegelis mums visiems, žaidėme miegalių lenktynes, tėveliams Facebook grupėse rengėme „Gražiausio miegaliaus“ parodas.

 

Šiltų atsiliepimų sulaukėme iš tėvų, jie dalinosi Facebook grupėse peržiūrėję vaikų ir tėvų emocijas atspindinčias nuotraukas po akcijos „Su tėčiu mama kartu, linksmuoju šaligatviu judu“. Per laiką, kol vyko iniciatyvos veiklos, įstaigą ir jos teritoriją papuošė „Mozaikų iš rudens gėrybių“ pieva, paroda „Ežiuko ruduo“, „Rudeninių skėčių“ paradas, jos džiugina visą bendruomenę kiekvieną dieną. Pedagogams buvo naudinga visa iniciatyvos siūloma medžiaga, jie galėjo ja naudotis kaip paruoštuku, pritaikyti pagal vaikų amžių, papildyti savo idėjomis.