Alytaus miesto biudžetinė įstaiga

Volungės g. 28, LT-63182 Alytus

Juridinių asmenų registras. Kodas 191055146

Tel. (8 315) 75 580, (8 315) 75 560

vildm@viltis.alytus.lm.lt

Darbo laikas:  I-V 7.00–17.30

SVEIKATINIMO VEIKLOS

Kovo mėnesį Visuomenės sveikatos specialistė vedė paskaitas – praktinius užsiėmimus mokyklos specialiųjų klasių mokiniams. 

1 ir 2 specialiųjų klasių mokiniams vyko pokalbis apie sveiką mitybą ir paskaita – praktinis užsiėmimas „Rankų higiena“. Užsiėmimo metu visuomenės sveikatos specialistė Ilona su mokiniais aptarė sveikos mitybos principus ir taisykles, žiūrėjo edukacinius filmukus ir atliko praktines užduotis. Paskaitos „Rankų higiena“ metu mokiniai sužinojo kas yra mikrobai, kaip jie patenka į organizmą, kaip gali išplisti ir sukelti ligas. Geriau mokiniams suprasti rankų higienos svarbą padėjo mokomoji priemonė „mikroorganizmai“ ir UV žibintuvėlis, kurių pagalbą mokiniai galėjo ne tik stebėti ant savo rankų pasislėpusius „mikrobus“, bet ir praktiškai mokėsi taisyklingai juos nusiplauti.

 

3-4 specialiųjų klasių mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Sveikos mitybos pasirinkimo piramidė“. Mokiniai klausė visuomenės sveikatos specialistės Ilonos Vabolienės paskaitėlės, atliko įvairias praktines užduotis, kurios suteikė mokiniams žinių ir įgūdžių apie sveiką mokinio mitybą. Taip pat išklausė paskaitą – praktinį užsiėmimą „Kodėl dantukai genda?“. Paskaitos metu Ilona mokiniams suteikė žinių apie dantų ėduonies atsiradimo priežastis, dantų valymo taisykles ir aptarė, kokie produktai yra didžiausi dantukų priešai. Mažų ir didelių dantų manekenų pagalba mokino mokinius taisyklingai valyti dantukus. Užsiėmimo metu įgytas žinias ir įgūdžius mokiniai panaudos kasdieniniai savo dantų ir burnos priežiūrai.