Menu Close

TROPINIŲ DRUGELIŲ EDUKACIJA

Nuo pat ankstyvosios Majų civilizacijos drugelis žmonijos kultūroje atliko didelį vaidmenį tiek literatūroje, tiek mitologijoje. Per šią trapios būtybės prizmę vaikai buvo supažindinti ne tik su drugelio gyvenimo ciklu, tačiau ir su įvairiausiomis kultūromis ir jų tikėjimais. Programos metu dalyviai pamatė ir drugelius, ir visas drugelio stadijas (kiaušinius, vikšrus, lėliukes, kokonus) ne paveiksliuke ar ekrane, o natūraliai. Mokiniai buvo įtraukti į žaidimą, kad geriau jas prisimintų. Mokiniams buvo papasakota apie ypatingus drugelius ir jų vikšrų maitinimo įpročius, jų gyvenimo trukmę.

Drugeliai turi savo spalvų, formų, elgsenos magiją, kuri vilioja vaikus pasinerti į pažinimų kelionę. Mokiniai galėjo patyrinėti kokoną, drugelio sparnus, pamatyti kaip valgo drugeliai, kiek kojų turi ir kokios jos. Buvo supažindinti su mikroskopiniu drugelio pasauliu – įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kurie primena ir žuvies žvynus, ir gėlės žiedadulkes, ir daugybę kitų dalykų.

Vaikai skatinami tausoti gamtą, atsargiai elgtis su drugeliais ir kt. gyvūnais. Edukacijos pabaigoje kiekvienas dalyvis turėjo galimybę palaikyti apelsiną su ant jo atsitūpusiu drugeliu ir pasakyti jam savo norą. Drugeliai juk pildo norus!

Skip to content