Spalio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė Ilona vedė užsiėmimus ir praktinius mokymus mokiniams apie rankų, akių, dantų ir burnos higieną, užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir sveiką mitybą.
„Ramunėlių“ grupėje vyko užsiėmimas „Kaip valytis dantukus?“, kurio metu vaikai ne tik sužinojo bet ir praktiškai mokėsi, kaip teisingai valyti dantukus, išklausė patarimų, kokius vartoti maisto produktus, kad dantukai būtų sveiki, atliko įdomias praktines užduotis.
„Linelių“ grupėje vyko užsiėmimas „Akių mankšta“ , kuriame priešmokyklinukai sužinojo, kad norint išsaugoti gerą regėjimą labai svarbu laikytis regos higienos taisyklių, sveikai maitintis, kuo daugiau laiko praleisti lauke užsiimant aktyvia veikla, trumpinti praleidžiamą laiką prie televizorių, kompiuterių ekranų. Akims reikia sportuoti, nes akių mankštos pratimai stiprina akių raumenis, mažiną akių įtampą, todėl užsiėmimo pabaigoje vaikai išmoko atlikti akių mankštą.
„Pakalnučių“ ir „Žibučių“ grupėje vaikai klausėsi apie rankų higieną, kurio tikslas – ugdyti vaikų rankų higienos įgūdžius. Pažiūrėję pasaką apie ežiuką kuris nugalėjo peršalimą, vaikučiai klausėsi informacijos apie rankų higieną, mokėsi taisyklingų rankų plovimo žingsnelių, atliko eksperimentą. Geriau suprasti rankų higienos svarbą padėjo mokomoji priemonė „Mikroorganizmai“ ir UV žibintuvėlis, kurių pagalbą vaikučiai galėjo ne tik stebėti ant savo rankų pasislėpusius „mikrobus“, bet ir praktiškai mokėsi taisyklingai jas nusiplauti.
Mityba kartu su kitais veiksniais lemia sėkmingą vaiko augimą ir vystymąsi. Todėl labai svarbu, kad vaikai gautų teisingą informaciją apie sveiką mitybą ir jos reikšmę augančiam vaiko organizmui ir išmoktų tinkamai pasirinkti sveikatai palankius produktus. „Aguonėlių“ grupės ugdytiniai klausėsi pamokėlės apie sveiką mitybą, analizavo ir bandė suprasti maisto pasirinkimo piramidės taisykles, kas ją sudaro, kodėl reikia sveikai maitintis. Žinių įtvirtinimui vaikai atliko praktines užduotis – žiūrint į mitybos pasirinkimo piramidę suskirstyti maisto produktų modelius, pasirenkant tik vaikų sveikatai palankius produktus.
Užkrečiamųjų ligų profilaktika – svarbi ugdymo proceso dalis. 3 specialiosios klasės mokiniams vyko užsiėmimas „Ką daryti peršalus“. Užsiėmimo metu mokiniai klausėsi pasakojimo „Kaip ežiukas nugalėjo peršalimą“, aptarė peršalimo požymius, kokių asmens higienos reikalavimų būtina laikytis, norint išvengti peršalimo susirgimų.