Menu Close

OLIMPINĖ VASARA

Vaikystė tai laikas, kai tikrai gyvename – kasdien ir mokame džiaugtis paprastais dalykais. Tai laikas, kai nežinome žodžių „gyvenimo prasmė“ ir nereikia spręsti sudėtingų būties klausimų…

 

Jau 71 metai vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. 1949 metais Tarptautinės moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Minėdama šią dieną, „Vilties“ mokyklos-darželio bendruomenė pradeda Olimpinę vasarą. Kartu tai projekto „Mokomės gyventi sveikai ir laimingai“ renginys, kurio tikslas ne tik tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį ir skatinti sveiką gyvenimo būdą, bet ir išbandyti įvairias sporto šakas.

Nuo ryto, įstaigos teritorija pasipuošė olimpine simbolika: šūkiais, kuriuos vaikai kūrė kartu su mokytojomis, olimpiniais žiedais ir įvairiaspalvėmis vėliavėlėmis. Renginį pradėjo kūno kultūros pedagogas Robertas, jis pakvietė vaikus bėgti olimpinę mylią ir įžiebti olimpinę ugnį. Skambant linksmai muzikai vaikai pabiro mokyklos-darželio kiemo erdvėse su skirtingomis sporto šakomis. Krepšinis, futbolas, rankinis, tai daugumai vaikų gerai žinomos sporto šakos, bet visada smagu atrasti jas iš naujo, žaisti išradingai ir linksmai. Lengvosios atletikos elementus vaikai išbandė žaisdami estafetes, rungtyniaudami tarpusavyje, varžydamiesi. Na, o golfas tapo nauja patirtimi ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Viso renginio metu vaikams sportuoti padėjo „žalieji“ savanoriai. Šventės pabaigoje visų laukė apdovanojimai: olimpiniai medaliai, taurės, kamuoliai. Olimpinėse žaidynėse nugalėjo draugystė ir vieningumas, nes pats žaidynių principas – svarbu dalyvauti, o ne laimėti!

 

Skip to content